Kupoliniai šiltnamiai

Kupoliniai šiltnamiai

Kupoliniai šiltnamiai

Kupolinis šiltnamis

Norėtumėte turėti naują ir išskirti šiltnamį? Kupolinis šiltnamis yra turbūt geriausias pasirinkimas iš šiltnamių. Kokie jo privalumai lyginant su įprastu šiltnamiu ?
1. Beabejonės - išskirtinis dizainas. Pasiūloje sutinkami šiltnamiai turi bendrų išvaizdos bruožų, tačiau kupolo formos šiltnamis išsiskiria iš jų. Dažnai šiltnamiai būna nustumti į mažiau matomą kiemo pusę, tam kad būtų paslėpta daržo erdvė ir negadintų bendro kiemo vaizdo. Tačiau, su kupolu to neprireiks. Jis puikiai susilieja su gamta ir suteiks jūsų kiemui elegancijos ir grožio. 
2. Kupolinis šiltnamis savo forma yra draugiškas vėjui. Tokia apvali konstrukcija gauna minimalų vėjo pasipriešinimą. Nors mūsų krašte itin stiprūs vėjai retas svečias,bet keletą kartų per metus aplanko. Ir po to turbūt ne vienas esame matę kaip vėjas išskraidina šiltnamius. Taip , galbūt tokie nutikimai vyksta dėl prasto pritvirtinimo prie žemės, tačiau turėdami kupolinį šiltnamį, jūs šią riziką visiskai sumažinate. Kitas svarbus dalykas-sniegas žiemą. Priklausomai nuo oro sąlygų, kartais šiltnamiams tenka atlaikyti itin dideles, šlapio sniego svorio apkrovas, ko pasekoje lužta konstrukcija arba plyšta plievelė. Kupolinis šiltnamis išsprendžia šias problemas. Dėl savo apvalios formos, sniegas neturi didelės plokštumos, ant kurios kauptūsi. Kitas aspektas, pūsdamas vėjas į apvalų statinį lengvai pašalina sniego likučius ant kupolo. Gamta nenuspėjama, ir jei kažkokiu būdų ant kupolo susidarytų storas sniego sluoksnis, atminkite, kupolo konstrukcija yra pati tvirčiausia, o kupolinio šiltnamio danga yra tvirtas pvc tentas skirtas naudoti bet kokiomis oro sąlygomis. Tokia kombinacija yra pritaikyta laikyti dideles apkrovas. Todėl garantuojame, kad pavasarį šiltnamio keisti neteks.
3. Kupolinis šiltnamis dėl savo išskirtinės formos turi ir daugiau labai gerų savybių tinkamų augalams auginti. Apvali forma yra ideali oro ir šilumos cirkuliacijai. Įprastame šiltnamyje viršuje yra aukštesnė temperatūra, o apačioje vėsesnė. Augalus auginame žemėje, kurie stiebiasi į viršų, todėl mums reikia tolygios temperatūros visame šiltnamyje. Kupolinis šiltnamis šią problemą išsprendžia. Apvaliame šiltnamyje viršuje esantis karštas oras yra išstumiamas į apačią, kur pašildo esantį vėsesnį orą ir šis taip pat ima kilti į viršų. Puikiai tai pavaizduoja pateikta iliustracija. Dėka to, kupolinis šiltnamis turi labai gerą oro cirkuliaciją ir yra palaikoma vienoda temperatūra visame tūryje.
4. Ir visgi, dėl ko mums reikalingas šiltnamis ? Todėl ,kad mūsų klimato sąlygomis turime pakankamai trumpą šiltų orų laiką ir kartais nepakankamai šilumos. Kupolinis šiltnamis taip pat išsprendžia šią problemą. Nesvarbu ar šviečia žema pavasarinė saulė, ar kupolas yra apšviečiamas iš viršaus vasaros metu, jis maksimaliai gerai pasiima šilumą ir saulės spindulius. Todėl su kupolu jūs išgausite ilgesnį vegetacijos laikotarpį, aukštesnę ir tolygesnę temperatūra viduje bei galėsite išbandyti egzotiškesnių augalų auginimą.
5. Lengva šiltnamio eksploatacija. Kupolas uždengtas su skaidria pvc danga. Ši danga yra lengvai prižiūrima. Bėgant metams gali ant jos susidaryti apnašos jei šalia yra dulkėtas kelias ar dideli medžiai. Tačiau šis pvc tentas yra lengvai valomas kaip stiklas, ko negalėtume pasakyti apie polikarbonatą. Jame esantys kanalai taip pat su laiku prisineša nešvarumų, tačiau juos išvalyti yra sudėtinga. Bent kartą per metus skyrus truputį laiko kupolo valymui, jis tarnaus ilgus metus ir džiugins jūsų akį kiekvieną dieną.
Grįžti į tinklaraštį